Deputowani obniżyli podatki dla kasyn online na Ukrainie z grami na prawdziwe pieniądze

Bill 2713-D, co wywołało niepokój wśród ekspertów , został wreszcie przyjęty w pierwszym czytaniu . Na posiedzeniu Rady Najwyższej 15 lipca 223 posłów głosowało „za”, 9 było przeciw, a 91 wstrzymało się od głosu. Zmiany uregulowały wysokie opodatkowanie kasyn online na Ukrainie i ustanowiły minimalny podatek dochodowy .

Nowe podatki dla kasyn online na Ukrainie i innych uczestników rynku rozrywki hazardowej

Posiedzenie Rady Najwyższej Ukrainy w dniu 15 lipca

Konieczność przyjęcia zmian w stawkach podatkowych pojawiła się, gdy główne marki kasyn wyraziły niezadowolenie niezadowolenie z roczną opłatą za prowadzenie działalności hazardowej. Opłata stała na poziomie 200 000 USD rocznie stała się jedną z najwyższych w Europie.

Za pomocą ustawy 2713-D posłowie próbował rozwiązać spory, ponieważ wiele dużych marek odmówiło wejścia na rynek krajowy. Sugerowana alternatywa:

  1. Podatek zryczałtowany.
  2. Wypłata jest obliczana na podstawie dochodu brutto zakładu.

Rozwiązaniem a kompromis , удовлетворяющим все стороны. 15 июля 2021 года Верховная Рада окончательно приняла новые условия налогообложения, которые описаны в информационной таблице.

Rodzaje działalności hazardowej na Ukrainie Nowa stawka podatkowa
Kasyno online z licencją 10%
Poker roomy działające w Internecie 10%
Kluby stacjonarne z automatami do gry za pieniądze 12,5%
Sporty, e-sporty i inne punkty bukmacherskie 5%
Loteria 10%

Zmiany dotyczące graczy ukraińskich kasyn za prawdziwe pieniądze

Ukraińscy gracze, którzy uruchamiają automaty do gry za prawdziwe pieniądze, byli wcześniej zmuszeni do dokonywania wpłat do skarbu państwa. Oprócz 18% od otrzymanych wygranych należało również zapłacić podatek wojskowy - 1,5% .

Teraz pieniądze zarobione w kasynie na Ukrainie przy wypłacie na kartę bankową Privatbanku i innych krajowych instrumentów płatniczych nie są opodatkowane. Mówimy o wygranych nieprzekraczających 8 płacy minimalnej .

Ivan Rudoy, ​​szef CRAIL

Niedługo przed tym, 9 lipca „CRAIL” (Komisja ds. Regulacji Hazardu i Loterii) opublikowała oświadczenie w sprawie ograniczenia dostępu graczy do kasyn na Ukrainie.

Dział ten pomoże kontrolować ryzyko uzależnienia od hazardu. Gracz, znajdujący się na liście zakazanych , nie będzie mógł obstawiać prawdziwych pieniędzy na automatach i innych grach, zarówno online, jak i stacjonarnych.

В таблице указаны критерии, на основании которых доступ к слотам с реальным выигрышем может быть ограничен.

Powód bana Opis
Wyrok. Такое решение может быть принято на основе istniejących długów , na wniosek instytucji lub innych osób.

Поскольку nie ma jasnej instrukcji dzięki której taka decyzja jest możliwa, wszystkie przypadki rozpatrywane są indywidualnie.

Użytkownik sam złożył wniosek. Odwiedzający ukraińskie kasyna, mając problemy z uzależnieniem od hazardu lub z innych powodów, mogą złożyć wniosek o samowykluczenie .

Для этого требуется заполнить бланк, próbka, której размещен на сайте «КРАИЛ» и должен быть предоставлен заведением по просьбе посетителя.

Aby aktywować opcję samowykluczenia , do wniosku należy również dołączyć paszport obywatela Ukrainy.

Ограничение, инициированное «КРАИЛ». CRAIL ma prawo wykluczyć dowolnego gracza na okres nie dłużej niż 6 miesięcy .

Większość sytuacji, w których komisja decyduje się na nałożenie ograniczeń inicjowana jest oświadczeniem krewnych lub przedstawicieli prawnych гемблера.

Ponieważ osobiste zgłoszenie nie może nakładać ograniczeń na inną osobę, nawet członka rodziny, bezpośrednie zgłoszenie do CRAIL pomoże uporać się z problemem.

Uzasadnienie decyzji dokonane - w miarę potrzeby obniżki podatków dla kasyn internetowych na Ukrainie

Uchwalenie przez Radę Najwyższą ustawy 2713-D wywołało niejednoznaczną reakcję . Эксперты и ряд депутатов заявляли, что оснований для снижения налоговых ставок нет.

Według ich oświadczeń, kasyna internetowe i inni przedstawiciele branży hazardowej nie powinni byli pójść w ich ślady. Może to również świadczyć o osobistym interesie niektórych posłów i wielkich biznesmenów. Poprzednie stawki podatkowe:

  • bukmacherzy z zakładami sportowymi: 18%;
  • kasyna online na Ukrainie: 18%;
  • platformy naziemne z automatami do gry: 30%.

Pytanie otwarte o udział ukraińskich kasyn online z licencją w programach społecznościowych. W ramach projektu 2713-D nie podano instrukcji, w jaki sposób instytucje przyczynią się do rozwoju infrastruktury i innych obszarów o znaczeniu społecznym w regionach.

Ta inicjatywa było wcześniej omawiane - kluby hazardowe z automatami na pieniądze planowały zobowiązać wpłaty do lokalnych budżetów . Dyskusje toczyły się na tle niezadowolenia ludności z legalizacji hazardu i obaw przed negatywnymi konsekwencjami dla obywateli narażonych na chorobę uzależnienia od hazardu.

Ukraińska Rada Hazardowa (niezależne stowarzyszenie przedstawicieli hazardu na Ukrainie) pozytywnie zaakceptowało obniżkę stawek.

Organizacja planuje zgromadzić pod swoimi skrzydłami wszystkich głównych przedstawicieli rozrywek hazardowych w kraju. Urzędnicy przedstawiciele obiecują że nawiążą współpracę z CRAIL i innymi agencjami rządowymi, m.in. w sprawie rozwoju sfery społecznej poprzez biznes hazardowy.

0 0 głosów
Ocena posta
Subskrybuj
Powiadom mnie o
1 Komentarz
Nowy
Starszy Recenzje Intertext
Межтекстовые Отзывы
Zobacz wszystkie komentarze
Kafka na plaży
1 rok temu

Tak..jest to błoto…m na ustępstwa. To jest popieprzone, niektóre kluby rozrywają się, gdy zgodnie z prawem wycofują 19% podatku. Chociaż zgodnie z prawem warunki nie są spełnione dla opodatkowania i nie działa to w przypadku tej transakcji. Poszukaj kogoś, kto w skrócie odnosi korzyści (mówię o tym, kto uchwala i przyjmuje takie prawa).